„Úgy vagyunk szentek, hogy nem vagyunk szentek”

A Protestáns Tavasz-programsorozat keretében, a Hold utcai református templomban mutatta be első, Meztelen Zsoltár címet viselő verseskötetét Káli-Horváth Kálmán, a Cigánymisszió munkatársa, a Reforom igazgatója, képzőművész-irodalmár, melyből több alkotást is hallhattunk a szerző, illetve Pregitzer Fruzsina Jászai Mari-díjas színművésznő felolvasásában.

Imák az európai cigányságért - VIII.

„Íme, Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakni" (Jel 21,3)

Imák az európai cigányságért - VII.

"Én pedig azt mondom nektek: Szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket" (Máté 5,44)

Imák az európai cigányságért - VI.

"Arra kérlek mindenekelőtt, hogy tartsatok könyörgéseket, imádságokat, esedezéseket és hálaadásokat minden emberért" (1Tim 2,1)

Imák az európai cigányságért - V.

"Mert éheztem, és ennem adtatok, szomjaztam, és innom adtatok, jövevény voltam, és befogadtatok..."(Máté 25,35)

Felhívás minden református gyülekezet és intézmény számára

Információk a Magyarországi Református Egyház 2018-as egyszázalékos kampányáról.

Imák az európai cigányságért - IV.

"Engedjétek hozzám jönni a kisgyermekeket..." (Márk 10,13-14)

Imák az európai cigányságért - III.

"Krisztusban tehát nincs zsidó, sem görög, nincs szolga, sem szabad, nincs férfi, sem nő, mert ti mindnyájan egyek vagytok Krisztus Jézusban." (Gal 3,28)

Imák az európai cigányságért - II.

"Ne félj, mert megváltottalak, neveden szólítottalak, enyém vagy" (Ézsaiás 43,1)

Imák az európai cigányságért - I.

"Ha segítségül hívod az Urat, ő válaszol. Ha kiáltasz, ezt mondja: itt vagyok." (Ézsaiás 58,9)

Dicsőítés az 5. Országos Cigánymissziós Találkozón és Imanapon

A Bodrogközi Református Cigánymissziós Gyülekezetek tagjaiból álló zenekar dicsőítése.

„Legyetek büszkék arra, akik vagytok!”

Gyorsan telik az idő: április 7-én, szombaton már az ötödik Országos Cigánymissziós Találkozóra és Imanapra került sor a Káposztásmegyeri Református Egyházközség templomában. Az eseményre az ország minden szegletéből ellátogató, csaknem háromszáz fő újfent megbizonyosodhatott arról, hogy Isten kegyelmében egyek lehetünk, és mindegy, hogy hová, milyen körülmények közé születünk, az ő útján járva mindannyian családtagok vagyunk.

A Nemzetközi Roma Nap története

Immáron 28 éve ünneplik a világban a Nemzetközi Roma Napot, mely a kultúra ünneplése mellett a cigányokat érintő ügyekre próbálja meg felhívni a közvélemény figyelmét.

Húsvét egy roma családnál

Így változtatja meg egy férfi és családja életét a húsvét üzenete.

Cigánykerék Roma Értékek Fesztivál 2018

A Nemzetközi Roma Naphoz kapcsolódóan.

Munkatársunk, Gáspár Barbara a Duna TV Református ifjúsági műsorában

Interjú a RefoRomból.

Cigányok az 1848-49-es forradalom és szabadságharcban

Noha nem tudni pontosan, hogy mennyi roma vett részt a küzdelmekben ’48 tavaszától ’49 nyarának végéig, szerepvállalásuk remekül leképezte a korabeli magyar társadalomban elfoglalt helyüket: a legtöbben muzsikusként, fegyverkovácsként és honvédként álltak ki a hazáért, volt, akit Kossuth Lajos hadnagyi rangra emelt, egy zeneszerzőhöz pedig 1848. március 15-e legismertebb tévhite kötődik. A szabadságharc 170. évfordulóján róluk emlékezünk meg, de nem megyünk el szó nélkül a származása miatt romantikus homályba burkolózó ágyúöntőmester, Gábor Áron mellett sem.

Cigány szakkollégiumoktól tanulnának

A debreceni Wáli István Református Cigány Szakkollégium, valamint a Budapesti Református Cigány Szakkollégium is bemutatkozott a Protestáns szakkollégiumok és keresztény ifjúsági szervezetek konferenciáján a Károli Gáspár Református Egyetem Benda Kálmán Szakkollégiumában.

Reményt adó lehetőségek

Az MRSZ Cigándon mutatta be területi felzárkózásáért elindított projektjét.

Kapu a világra

Az MRSZ legutóbbi almaosztásán megismertük az ózdi regionális iroda munkáját és támogatottjait.